Yükleniyor...

Yükleniyor...

Advayta Konuşuyor

Advayta Yoga'nın girişindeki büyük masanın çevresinde her Cuma akşamı bir sohbet düzenliyoruz. Merak edilen konularda düzenlenen bu sohbetler üyelerimiz için ücretsiz. Dışardan katılım için biletleri, deskten ya da girişte kurulan kiosktan satın alabilirsiniz. Bilet ücreti 40 TL'dir. Ufuk açan konular ve yeni insanlar ile bir araya gelmek için sıcak bir buluşma...

Nilüfer Devecigil ile İlişkiler: İlişkide inciniyor, ilişkide iyileşiyoruz

Çocuğumuzla, eşimizle, kendimizle, dünya ile ilişki içindeyiz. İlişkide olmak kolay değil. Geçmişimizdeki ilişkiler bugünkü ilişkilerimizi etkiliyor, ancak onların kurbanı değiliz. Her an değişiyoruz...Bu sohbette geçmişin bugüne etkisini, yakın ilişkilerde nasıl iyileştiğimizi konuşacağız.

Tarih: 10 Ocak 2020, 19:30-21:30

Martin Uçik ile İntegral İlişkiler

Bilincimiz evrildikçe ve bizler ruhsal uyanışa erdikçe, aşk ilişkilerimiz daha karmaşık hale gelir. Partnerimizle birlikte tatmin edici bir ilişki kurmak için nesilden nesile aktarılan geleneksel cinsiyet rollerini geride bırakıp paradigmadaların ötesine geçeriz. Bu, en büyük değerleri özgürlük ve bağımsızlık olan, bir çiftin parçası olmak yerine kendi içinde bütünlük ve tamamlanma arayışı olan, başkaları üzerinden kendini seven, modern, aşırı-bireysel (hyper-individualistic) yeni çağ “ben” jenerasyonuna yol açtı.

Bütüne erme ve bağımsız olma önemli gelişim adımları olsa da, yadsınamaz şu gerçeği inkar ediyor; bizler aynı anda hem bütün hem de parçayız. 7 çakra seviyesinde tamamlanmış birer insana dönüşmek için, her bir seviyede varoluşun 4 boyutunun sağlıklı dişil-eril kutuplarıda dengede ve entegre olmalıyız.

Buna “İntegral İlişki” diyoruz. Çünkü ilk önce insani büyüme ve potansiyellerin tüm temel öğelerini ayrıştırıyor ediyor, sonra bu öğeleri aşk ilişkileri bağlamında işlevsel bir bütüne entegre ediyoruz. İntegral İlişkilerde, benzer bilinç gelişimindeki, aynı bakış açısını paylaşan birbirine eşit ve zıt sevgililer, birlikte öğrenir, şifalanır, büyür ve uyanışa erişirler. Onlar, ilahi bir amacı paylaşarak dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için yedi çakranın her bir düzeyinde hayatı birlikte yaratırlar.

Martin Uçik, modern ve postmodern ilişkileri yürüten 14 integral elementi, mevcut ilişkinde derinleşmek veya ruh eşini bulmak için bu elementlerden nasıl faydalanacağını, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için nasıl sağlıklı, tatmin edici ve sürdürülebilir bir ilişkiyi iki partnerin birlikte yaratabileceğini anlatmak için Advayta Yoga’ya geliyor. Gelin Integral İlişkiler’i birlikte keşfedelim.

Tarih: 17 Ocak 2020, 19:30-21:30

Prof. Dr. Raşit Ünal Yağcı, Saba Deniz Uzun ve Ela Şeker ile Çocuğum Özel Projesi

Tarih: 24 Ocak 2020, 19:30-21:30

Wellbeing Ekibi ile Bedenine Güven

Tarih: 31 Ocak 2020, 19:30-21:30