Yükleniyor...

Yükleniyor...

Hikaye

Advayta Bomonti, iyi bir yaşam algısında, anlayış değişikliği yaratmak için yola çıktı.

Kurucusu Yeliz Altınışık, yoga aklı Zeynep Aksoy ve Advayta Wellbeing ekibinin takım lideri Ulli Allmendinger, bu alanı yaratırken yıllara yayılan profesyonel deneyimini bir araya getirdi.

Advayta Bomonti’nin genel konsepti geliştirilirken kullanılan rehber, geçmişi binlerce yıla dayanan kadim öğretiler ve son dönemde yürütülen bilimsel çalışmalar oldu. İyi ve nitelikli bir yaşamın kaynağı, kişinin kendisiyle kurduğu bağa dayanıyor. Buradan hareketle, Advayta Bomonti’ye adım attığınız ilk andan itibaren bu bağı kurabileceğiniz bir yaşam alanı kurguladık.

Birbirinden farklı yoga yaklaşımlarına ve programa çeşitlilik katan hareket temelli derslere katılarak bedeninizin katman katman derinliklerini hissedeceksiniz. Bedenin keşfi ile birlikte ritme giren yaşam enerjisinin, zihnin üzerinde yaratabileceği değişimi keşfedeceksiniz. Meditasyon teknikleri ile zihnin derinliklerine dalarak, varlığın hallerine dair yeni bir algı geliştireceksiniz.

Advayta Wellbeing konseptiyle, yaşam alanımızda geçireceğiniz her anın öz bakımınızı desteklemesine niyet ettik. Beden terapisi, ses terapisi, fizyoterapi, koçluk seansları, beslenme danışmanlığı gibi farklı bireysel uygulamalara gün boyunca erişerek, öz şefkati özenle büyütmenin yöntemlerini öğreneceksiniz.

Yeme alışkanlıklarınızda değişim yaratacak konseptiyle Not Just A Bowl (NoBo), Ayurveda’nın kadim bilgeliğinden esinlenerek yaratılmış menüsüyle gün boyunca hizmetinizde. Derslerin, seansların arasında ya da alan geçireceğiniz sükünet dolu saatlerde sadece midenizi değil, yediklerinizle zihninizi de besleyeceksiniz.

Duyguların en büyük hediyesi olan sanat ise enstalasyonlar, sergiler, sanat sohbetleri, gösterimler, dans atölyeleri ile yaşam alanının içini renklendirecek.

Büyük bir ferahlık içinde kendinize ait özenli zamanı doyasıya yaşayabileceğiniz, eğlenebileceğiniz ve aynı zamanda benzer niyete sahip insanlar ile de ilişki geliştirebileceğiniz sıcak bir alan kurguladık.

Advayta Bomonti;

  • İyi ve nitelikli bir yaşam için atılabilecek adımların kişiye özel olduğunu kabul ediyor.
  • Bu adımların çeşitliliğine dair uzmanlıkları birleştiriyor ve farklılıkların yarattığı zenginliğe inanıyor.
  • Bireyin varlık algısında gerçekleşecek değişimin, bütünde de büyük bir değişim yaratacağına inanıyor.

 

Advayta Yoga Nedir?

2012’de Zeynep Aksoy ve David Cornwell tarafından yaratılan Advayta Yoga Okulu, 2018’de Yeliz Altınışık ve Sema Seçkin’in girişimi ile ilk defa Ankara’da okul altyapısında hizmet vermeye başladı.

Advayta kelimesinin kökü olan A harfi zıtlığı, Dvayta kelimesi ise ikiliği ifade eder. Bu iki kelime birleştiğinde çıkan anlam ise “ikilik olmayan” demektir.

Bu kavram varlığa bütünsel ve şefkatli bir yaklaşımı içerir. Kapsayıcıdır. Ayrıştırmaz.

Advayta okulları bu felsefe ile bütün yoga yaklaşımlarını kucaklar. Varlığın gizeminin çözülmesine yönelik diğer öğretilerden rehberlik alır. Farklı bilimsel yaklaşımlar ile çalışmalarını besler. Her insanın farklı ihtiyaçlarını gözetir ve bunlara yönelik hizmet sağlar.