Yükleniyor...

Yükleniyor...

Dersler

Mindfulness Meditasyonu (Ücretsiz)

Breathing Mind eğitmenleri tarafından hazırlanan ve sunulan meditasyon saatlerinde, mindfulness temelli çalışmalar ile beden ve nefes farkındalığına alan açabilirsiniz. Meditasyonlara katılım ücretsizdir.

Freedom Vinyasa

Her bedenin farklı olduğu anlayışı ile akışlar içerisinde; oyunsu bir araştırma sunan derslerdir. Katı bir hiza tekniği sunmaz,  beden ve nefes farkındalığı ile kişiyi kendi sınırlarına nazikçe bakmaya yönlendirir. Etkili biçimde özgürlüğü ve hareket koordinasyonu sağlar.

Restoratif Yoga

Battaniye, yoga bloğu, yastık gibi yardımcı malzemeler kullanarak kişinin, bedeni tam anlamıyla yerçekimine doğru derin bir gevşemeye bıraktığı yoga pratiğidir. Kas ve fiziksel güç özellikle kullanılmaz, oturarak veya yatarak yapılan duruşlarda uzun süreler kalınarak bedenin kendini bırakması yoluyla bedensel bir açılma ve zihinsel bir dinlenmeye ulaşılır.

Yin Yoga

Yin yoga kaslar ile değil, bütün vücudumuzu saran bağ dokular ile çalışır. Bütün vücudu serbest bırakarak girilen pozlarda dokuların yumuşayabilmesi için uzun süre kalınır. Bedensel etkileri kadar duygusal olarak da güçlü bir çalışma olan Yin Yoga’da pozların içerisinde uzun süre kalmak, yavaşlamayı, yumuşamayı, bırakmayı ve güven duygusunu da hatırlatır. Her seviyeye açıktır.

Temel Yoga

Yogaya yeni başlayanlar için uygun olan bu dersler temel  pozları öğrenmek ve bedensel farkındalığı geliştirmek için alan açar.

Her Seviye Yoga

Eğitmenin deneyimi ile pozlarda farklı varyasyonların sunulduğu derslerdir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye her türlü pratiğe açıktır. 

İleri Seviye Yoga

Yoga pratiğine uzun zamandır devam eden, daha güçlendirici pozları denemek isteyenlere açık, dayanıklılık ve hiza araştırmasına dayanan derslerdir.

Tao Vinyasa

Tao Vinyasa; yoga, martial arts ve modern dansın biraraya gelerek incelikle kurgulanmasıyla geliştirilen bir yoga akış stilidir. Daha stabil olan yoga asanalarını, thai chi ve modern danstan aldığı hareketler ile daha akışkan hale getirir, geçişler keskin çizgilerden dairesel formlara dönüşmeye başlar. Her seviyeye uygundur.

Jivamukti Yoga

1984’te Sharon Gannon ve David Life tarafından derlenen bir yoga yöntemidir. Sanskritçe Jivan+Mukta kelimelerinin birleşmesinden oluşur. Jiva: bireysel ruh, Mukti: özgürlük. Yaşarken özgürleşmiş olan anlamına gelir. Jivamukti Yoga tüm yaşayan varlıklara merhamet göstererek aydınlanmaya giden yolların öğretilmesidir. Jivamukti metodu uluslararası kabul görmüş dokuz Hatha Yoga stilinden bir tanesidir.

Tai Chi

Uzakdoğu felsefi savaş sanatı olup nefes, enerji, zihin koordinasyonunda egzersiz yöntemidir. Bedenin hallerini, derin ve farklı bir şekilde deneyimleme alanı açarken, enerjiyi hem köklendirip hem yükseltir. Her seviyeye uygundur.

Yin Yang

Yang akışların Yin pozlar ile tamamlandığı, aktif pozlardan pasif pozlara değişen akışlardan oluşan derslerdir. Her seviyeye açıktır.

Pilates

Nefes farkındalığı eşliğinde merkez bölgeyi güçlendiren ve bedeninizin tüm potansiyelini keşfedeceğiniz derslerdir.

Fonksiyonel Pilates

Nefes farkındalığı eşliğinde merkez bölgeyi kısa bir süre içerisinde yoğun bir çalışma ile güçlendiren, 30 dakikalık derslerdir. Her seviyeye uygundur.

Dharma Yoga

Klasik ve modern yoga uygulamalarını bir araya getiren, beden ve zihin seviyesinde esneklik, güç ve denge kazandıracak şekilde kurgulanan derslerdir.

Reset

Yoga Uzmanlığının yanı sıra Fizyoterapist deneyimi ile, daha zor pozlara bedeni hazırlamak ve kök gücü uyandırmak, bedeninde sorunları gidermek, bedeni yeniden programlamak üzere kurgulanmış derslerdir. 

Gayatri Yoga Flow

Her derste farklı bir teması olan, hatha yoga temelleri üzerine inşa edilen, dans ve müzik ile iç içe akan somatik ve özgür bir vinyasa tarzıdır. Gayatri Yoga’da fiziksel uygulama; nefes-omurga ilişkisine odaklanarak ve tekrara dayalı yumuşak ve bazen güçlü somatik akışlarla asanaların fiziksel bir “çaba” halinden çıkarılıp, bir “oluş” haline getirilmesi esasına dayanır. Her seviyeye uygundur.

Yeni Uzman Dersi (10 ₺)

Uzmanlık Programı'ndan yeni mezun olmuş uzmanların verdiği derslerde, mentör hocaların desteği ile hazırlanan başlangıç seviyesi dersleridir. Üye olmayan misafirlerimizin katılımına açıktır. 10 TL ile ücretlendirilir. 

Dinamik Yoga

Eforsuz aksiyon vasıtasıyla beden, zihin ve ruh bütünlüğü sağlayan Dinamik Yoga; yaşınız, deneyiminiz, esneklik ya da güç seviyeniz ne olursa olsun, güne kendinizle yakınlık kurduğunuz bir noktadan başlamak için katılabileceğiniz bir ders. 

Ashtanga Yoga

Nefes ve hareketin senkronizasyonu ile yapılan birbiri ardına ilerleyen poz serilerinden oluşan Ashtanga pratiğinde meditatif alan açılırken fiziksel bir arınma da gerçekleşir.

5 Rhythms Movement Meditation

Through experiencing the 5 Rhyhtms® Movement Meditation, we enjoy our miraculous bodies. We soften our hearts and feel alive. We settle our minds. The classes are open to everyone from age 17+. The classes will be in English. Throughout the class, there will be no translation. It is open to all levels.

Iyengar Yoga

Yoga pozlarının vücuda ve zihne derin etki etmesi için ideal pozlamayı workshop derinliğinde anlatan derslerde, farklı beden yapısına göre pozun nasıl modifiye edilmesi veya desteklenmesi gerektiği aktarılıyor. Her seviyeye uygundur.

Sivananda Yoga

The classes will be held in English without translation and it is open to all levels.

Kundalini Yoga ve Meditasyon

Asana, ses bilimi, mudra, nefes teknikleri gibi kadim öğretilerin teknolojik ve bilimsel deneyimini, kendi kaynağınıza dönerek, özgünlüğünüzü keşfetmenize yönelik bir derstir.

Her seviyeye açıktır.

Hamile Yogası

Hamilelik döneminini, bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak rahat geçmesine destek sunan dersler, anne ve bebeği doğuma hazırlayan bir deneyim sunar. 

PlayFlow

PlayFlow dersleri, hareket pratiğine müzikli, muzip ve oyuncul bir yorum katarken, duruşlar ve hareketler sayesinde bedende oyuncul bir akış araştırması sunuyor. 

Her seviyeye açıktır.

50' Hiit

Açılımı High Intensity Integral Training olan Hiit, 50 dk süresince tüm bedeni çalıştırıcı yoga pozlarını yoğun bir şekilde işleyerek sinir sistemini rahatlatacak nefes ve meditasyon uygulaması ile tamamlanır.

Kol Dengeleri ve Ters Duruşlar

.

Power Yoga

Power Yoga dersleri sporcuların esnekliğini ve gücünü arttırması için tasarlanmış akıcı bir stildir. Stüdyonun 28-30 derece arasında ısıtılması ve terlemeyi sağlaması önemlidir. Birbirini takip eden ve nefes akışıyla kombine edilen, ağırlıklı olarak ayakta uygulanan asanalar bedenin dayanıklılık, güç, esneklik ve denge kazanmasını sağlar.

Zihnin an içine kilitlenmesi de doğal olarak bu akışla birlikte gelen kazanımlardan biridir.

Her seviyeden öğrenci katılabilir.

Sağlıklı Günlerde Buluşmak Üzere...

    

İhtiyaç Meditasyonu

    

Pilates (Online)

Nefes farkındalığı eşliğinde merkez bölgeyi güçlendiren ve bedeninizin tüm potansiyelini keşfedeceğiniz derslerdir. 

Hamile Yogası (Online)

Hamilelik döneminini, bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak rahat geçmesine destek sunan dersler, anne ve bebeği doğuma hazırlayan bir deneyim sunar. 

Beden Tarama Meditasyonu (Online)

Beden farkındalığı kazandıran, somatik meditasyondur. 

Yoga Terapi (Online)

   

Freedom Vinyasa (Online)

   

Ashtanga Yoga (Online)

   

Mindfulness Meditasyon (Online)

    

İleri Seviye Yoga (Online)

   

Her Seviye Yoga (Online)

   

Feldenkrais Temelli Bones for Life Egzersizleri (Online)

   

Temel Yoga (Online)

   

Gayatri Flow (Online)

   

Duygular ve Beslenme (Online)

   

Kundalini Yoga (Online)

   

Iyengar Yoga (Online)

   

Derin Gevşeme Meditasyonu (Online)

    

Yin Yoga (Online)

   

Play Flow (Online)

   

Fit Flow (Online)

   

Jivamukti Yoga (Online)

   

Nada Brahma Meditasyon (Online)

   

Korku ve İletişim (Online)

   

Feldenkrais Temell ABM Nörohareket (Online)

    

Klasik Tantra ve Çakra Çalışması (Online)

   

Modern Zamanlar İçin Bhagavad Gita (Online Kitaplık Buluşması)